FAQ

Najczęściej zadawane pytania.

KLIENCI INDYWIDUALNI

1.Mam ponad 70 lat. Czy mogę ubiegać się o kredyt konsumpcyjny lub oddłużeniowy ?
Tak, współpracujemy z instytucjami finansowymi które udzielają kredytów bez ograniczeń wiekowych!
2. Mam komornika za pożyczki pozabankowe – czy dostanę kredyt ?
Komornik za pożyczki pozabankowe nie jest przeszkodą w uzyskaniu kredytu.
3. Mam długi wobec spółdzielni i dostawców mediów.
Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy w stanie spłacić te zadłużenia i uzyskać oczekiwany przez Państwa kredyt.
4. Bank wypowiedział mi umowę. Czy już nigdy nie dostanę kredytu?
Prowadzimy negocjacje z bankami w imieniu dłużnika w celu zawarcia planu spłaty zw. ugody. Jesteśmy w stanie wyczyścić BIK z negatywnych wpisów, tak aby było możliwe zaciągnięcie kredytu.
5. Jestem w BIK. Czy mogę starać się o kredyt?
Każdy Polak posiadający PESEL jest w BIK. Nie zawsze wpisy w BIKU są negatywne. Akceptujemy zaległości nawet do 90 dni! Prosimy o kontakt w celu uzyskania indywidualnej konsultacji.
6. Moje wydatki na kredyty i utrzymanie przewyższają dochody. Czy mogę starać się o kredyt konsolidacyjny / oddłużeniowy?
Codziennie prowadzimy sprawy zmniejszające nawet 3-4 krotnie miesięczne obciążenia z tytułu kredytów. Prosimy o kontakt w celu indywidualnej oceny sytuacji.
7. Chciałbym kupić mieszkanie zadłużone. Czy jest to możliwe?
Nie ma problemu z zakupem mieszkania z zadłużeniem w ramach kredytu mieszkaniowego (hipotecznego). Jesteśmy w stanie pomóc w celu uzyskania niezbędnych dokumentów.
8. Nie mam pieniędzy na wkład własny i wszystkie opłaty związane z zakupem mieszkania na rynku wtórnym. Czy możecie mi pomóc?
Zarówno przy zakupie mieszkania od osoby trzeciej (na rynku wtórnym) jak i developera (z rynku pierwotnego) jesteśmy w stanie sfinansować wymagany przez bank wkład własny wraz ze wszystkimi kosztami dodatkowymi związanymi z obsługą biura nieruchomości czy notariuszem.
9. Kiedyś nie spłacałem na czas kredytów i jestem w bazie.
Jeśli kredyty zostały spłacone pomożemy w wykreśleniu negatywnych wpisów w bazie klientów niesolidnych i znajdziemy kredyt. Jeśli nie zweryfikujemy czy możliwe jest ich spłacenie przez inwestora prywatnego lub fundusz kapitałowy.
10. Mamy wysokie raty. Co możemy zrobić aby je obniżyć.
Na podstawie przekazanych nam umów kredytowych jesteśmy w stanie dokonać oceny możliwości uzyskania przez Państwa kredytu konsolidacyjnego. Wnikliwie przeanalizujemy umowy wyławiając z nich te które nadają się do konsolidacji. Czasem udaje się zmniejszyć raty 3-4 krotnie uzyskując jeszcze zwroty z niewykorzystanej składki ubezpieczeniowej.
11. Nie mam zdolności kredytowej – mam za dużo rat. Czy mogę coś zrobić?
Posiadamy możliwości udzielenia wakacji kredytowych. Mamy w swojej ofercie kredyty bez BIK ja również udzielamy pożyczek od inwestorów prywatnych.
12. Mam 20 lat. W banku powiedzieli mi, że jestem za młoda.
Nie mamy ograniczeń wiekowych. Finansujemy klientów od 20 roku życia.
13. Dzwonią do mnie windykatorzy z banku w związku z zaległościami na racie. Jak mam się bronić ?
Prosimy skontaktować się z nami niezwłocznie w celu oceny Pana sytuacji i znalezienia rozwiązania na wyjście z niej.
14. Mam zły BIK, nie dostanę kredytu.
Prosimy o kontakt z nami ponieważ analizujemy raporty BIK, realizujemy usługę czyszczenia BIK oraz likwidacji ewentualnych negatywnych wpisów zarówno poprzez spłatę długu klienta jak również likwidację wpisów na drodze prawnej z przeterminowaniami nawet powyżej 180 dni również w statusach odzyskany, umorzony, windykacja, egzekucja…
15. Jestem w BIGU i KRD za długi wobec dostawców mediów i pożyczki pozabankowe. Potrzebuję kredytu na zakup samochodu.
Mamy możliwość udzielenia kredytu gotówkowego lub samochodowego nawet z wpisami w KRD i BIG. Wszystko zależy od indywidualnej oceny. Prosimy o kontakt z naszym doradcą.

FIRMY I ROLNICY

1. Prowadzę działalność gospodarczą. Czy mogę dostać kredyt?

Tak, obsługujemy wszystkich klientów na działalności rozliczających się z Urzędem Skarbowym w ramach karty podatkowej, ryczałtu, podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

2. Firma ma zaległości w ZUS i US. Potrzebuję gotówki- czy mogę ją uzyskać?

W swojej ofercie mamy kredyty bez ZUS i US. Dodatkowo dysponujemy środkami od inwestorów prywatnych i kapitałowych funduszy pożyczkowych. Zapraszamy

3. W firmie chcemy dostać kredyt obrotowy, ale Prezes jest w BIK.

Nie zawsze przeszkodą są negatywne wpisy Prezesa w BIK. Pomożemy znaleźć finansowanie, którego udzieli bank dla spółki, w której Członkowie Zarządu, Prezes, wspólnicy mają negatywne wpisy w BIK-u i innych bazach.

4. W firmie chcemy uzyskać finansowanie w Banku, ale Prezes jest wpisany w KRD

Nie zawsze przeszkodą są negatywne wpisy Prezesa w KRD.  Wspólnie jesteśmy w stanie pokonać tą barierę.

5. Firma na stratę w bieżącym lub poprzednim okresie.

Szukamy rozwiązań spełniających oczekiwania klientów, straty „wytłumaczalne” nie są przeszkodą w uzyskaniu finansowania.

6. Firma nie ma zysku/dochodu, a chcemy zaciągnąć kredyt.

W zależności od rodzaju oczekiwanego finansowania na rynku dostępne są różne opcje kredytów (inwestycyjne, obrotowe, pożyczki dla firm), gdzie nie zawsze jedynym kryterium przyznania jest zysk w spółce czy dochód w działalności. Posiadamy też pieniądze pochodzące od inwestorów prywatnych, które zasilają współpracujące z nami firmy.

7. Mam działalność dopiero 3 miesiące a potrzebuję kredytu.

Dysponujemy ofertami Banków, które udzielą finansowania na start. Kwoty są uzależnione od rodzaju zabezpieczenia np: nieruchomość własna lub osoby trzeciej, samochód. Mamy także do dyspozycji środki Marszałka woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego w ramach wsparcia biznesu.

8. Potrzebuję zakupić samochód na nowo otwartą działalność.

Możemy przy pewnych założeniach udzielić takiego kredytu lub znaleźć alternatywną formę finansowania zakupu.

9. Potrzebuję szybkiego kredytu pod ziemię w gospodarstwie rolnym.

Jesteśmy w stanie udzielić finansowania do 50 % wartości gruntu nawet w 48 godzin!

www.abcfinansowania.pl