jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami telefonicznie, przez Whatsapp, mailowo lub przez formularz.

Usługa “Czyszczenia BIK” jest dedykowana klientom starającym się o dowolny kredyt w Polsce w tym również firmowy. Dotyczy również aplikującym o kredyt hipoteczny w Hiszpanii.

“Ładny” raport BIK z wysoką oceną punktową jest jednym z elementów uzyskania dobrej decyzji kredytowej , ta z kolei przedkłada się na korzystniejsze warunki kredytowania lub w ogóle na udzielenie kredytu.

Dlaczego zadbać o dobry BIK

Lepszy wizerunek
w banku
Lepsze warunki
kredytu
Zdolność kredytowa
na więcej
Dostęp do tańszego
kapitału
Możliwość rozwoju
firm

Fakty i mity w czyszczeniu BIK

Czasem można przeczytać nieprawdziwe informacje również na stronie BIK, jakie są fakty?:

  • Nie można usunąć negatywnych wpisów w BIK przedsiębiorcy
  • Wpisy w Bik-u konsumenta można usunąć
  • Można w ten sposób poprawić ocenę punktową
  • Wpisy prezentowane w sekcji dane statystyczne nie są widoczne dla banków
  • Można dostać kredyt w tym samym banku w którym usunęliśmy negatywny wpis!
  • Mądre działanie usuwa tylko negatywne wpisy zostawiając pozostałe pozytywne, które nie wymagają usunięcia!

Czas realizacji usunięcia wpisów

Zdecydowana większość wpisów jest usuwana do 90 dni od rozpoczęcia działania. Jednak w niektórych sytuacjach czas może się wydłużyć od 90 do 120 dni.  Zaledwie 5 % wszystkich negatywnych wpisów nie udaje się usunąć.

Trochę o ocenie punktowej

Ocena punktowa 0- wcale nie musi oznaczać oceny negatywnej, może się bowiem zdarzyć, że w BIK-u nie masz żadnych aktywnych kredytów lub masz je zbyt krótko aby ta ocena punktowa mogła się naliczyć. Minimalny czas na pokazanie się oceny punktowej to 6-12 miesięcy od dnia zaciągnięcia zobowiązania kredytowego.

Notoryczne opóźnienia w spłacie pow 60  dni są niebezpieczne z dwóch powodów, po pierwsze jest to sygnał dla instytucji finansujące że nie składa Ci się budżet domowy lub firmy a drugi powód jest taki że bank może Cię wpisać na listę klientów niesolidnych. Do tak zwanej bazy MIG-BR  trafiają osoby posiadające zobowiązania wobec banków powyżej kwoty 200 zł, oraz przedsiębiorcy zalegający powyżej 500 zł.

Nie daj się zwieść że ocena punktowa doskonała pozwoli na bezproblemowe uzyskanie kredytu. Do oceny zdolności kredytowej brane są również inne czynniki: staż pracy lub prowadzenia firmy, majątek, wiek, inne zobowiązania, zaległości w ZUS, US i mandaty 

chcesz żebyśmy usunęli negatywne wpisy?