ABC kredytu hipotecznego i zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

Temat hiszpańskich nieruchomości zakupów nieruchomości oraz kredytowania jest tematem interesującym z uwagi na kilka czynników Polacy mają

  • wolne rezerwy finansowe
  • uciekają przed inflacją nie zawsze chcąc inwestować już w Polsce a Hiszpanię traktują jako 2 dodatkowy rynek inwestycji tak zwaną 2 nogę
  • inni z kolei inwestują w Hiszpanii chcąc mieć w razie w u bezpieczną przystań.

W naszej codziennej pracy wyróżnić możemy 3 grupy klientów które inwestują w Hiszpanii i są to:

  • klienci którzy kupują nieruchomości Hiszpanii na własne potrzeby jest to coraz częstsza grupa klientów którzy chcą tu się na salon osiedlić.
  • inni klienci którzy kupują nieruchomości w Hiszpanii trochę dla siebie w okresie trochę wakacyjnym i również w okresie trudnej zimy w Polsce kiedy jest szaro buro i ponuro są po krótko mówiąc przyjeżdżać do Hiszpanii i wypoczywać – My znaj nazywamy  to Mixem
  • oraz 3 grupa klientów, którzy kupują typowo inwestycyjnie to znaczy mając pakiety nieruchomości lub pojedynczych nieruchomości w Polsce chcą kupić nieruchomości w Hiszpanii  ale dają sobie tą właśnie możliwość dywersyfikacji różnego rodzaju ryzyk politycznych, gospodarczych, ekonomicznych, społecznych
Szukasz informacji ?

zobacz zakładkę NEWS lub skontaktuj się z nami przez Whatsapp

co musisz zrobić & must have!

Podejmij decyzję o zakupie

Wybierz miejsce w Hiszpanii, jeśli trzeba przyjedź obejrzyj różne miejsca. Potrzeby różnych ludzi są różne. Nie sugeruj się opinią innych. Zobacz sam.

Ustal budzet

Przelicz ile masz środków własnych ile będziesz potrzebował pieniędzy z banku. Pamiętaj że do ceny w Prowincji Alicante i Walencja musisz doliczyć ok. 13 % na wszystkie koszty.

Sprawdź zdolność kredytową

Jeśli masz zamiar posiłkować się kredytem hipotecznym w Hiszpanii musisz zgromadzić dokumenty do analizy kredytowej. Krótko mówiąc sprawdź zdolność.

Wybierz nieruchomość

Wybierz nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań finansowych. Nie zawsze więcej i drożej i większy kredyt oznacza lepiej. Warto przegadać temat z analitykiem. 

Złóż wniosek kredytowy

Do wniosku musisz załączyć wszystkie wymagane przez Bank dokumenty. Pamiętaj że proces kredytowy w Hiszpanii trwa nawet 3 miesiące!

Bezpłatna porada notariusza

Inaczej niż w Polsce bo przed podpisaniem umowy przeniesienia włąsnoosći i podpisania umowy hipoteki musisz sieskonsultować bezpłatnie u notariusza! Musisz wiedzieć co podpiszesz za 24 godziny!

Zgromadź dokumenty

Bank poprosi Cię o liczne dokumenty według listy jak również konieczne będą tłumaczenia przez tłumacza przysięgłego języka hiszpańskiego.

Uzupełnij braki

Kredyt w Hiszpanii jest zdecydowanie bardziej złożony niż w Polsce, wymaga pracy pośrednika, księgowego do liczenia podatków, pracownik banku za Ciebie nie zrobi wszystkiego!

Umowa sprzedaży

W obecności hiszpańskiego notariusza podpiszesz umowę przeniesienia własności oraz umowę ustanowienia hipoteki i innych zabezpieczeń na rzecz banku! Bank na podstawie czeku zrealizuje kredyt na rzez sprzedającego.

Podpisz umowę rezerwacyjną lub przedwstępną

Każde marzenie trzeba przelać na papier, aby mogło się zrealizować. Podpisz umowę dla swojego bezpieczeństwa 

Decyzja kredytowa

Potwierdzenie warunków kredytowania to jeszcze nie wszystko musisz jeszcze odczekać przynajmniej 10 dni żeby móc iść do notariusza!

Zapisz się na newsletter. Bedziesz na bieżąco z tematyką kredytów i nieruchomości