Kredyt hipoteczny w Hiszpanii tańszy niż
w Polsce, ale pamiętaj że:

Procedura uzyskania kredytu jest znacznie trudniejsza i bardziej czasochłonna niż w Polsce. W przypadku braku znajomości języka hiszpańskiego lub angielskiego dochodzą koszty tłumaczenia niektórych dokumentów uzyskiwanych z banku. Dokument FEIN czy chociażby Acta de Transparencia. Zarówno w Polsce jak i Hiszpanii na koszt kredytu składają się:

Ale są również elementy rozbieżne:

 

jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami telefonicznie, przez Whatsapp, mailowo lub przez formularz.

Dlaczego klienci kupują w Hiszpanii?

Wypoczynek
Ponad 300 dni słonecznych w roku i brak kapryśnej pogody.

Wybrzerza Hiszpanii cechuje Sródziemnomorski klimat, lato jest ciepłe, zimą temperatury przekraczją 10 stopni Celcjusza. Sezon trwa cały rok.

Zdrowie
Idealna dieta sródziemnomorska

W Hiszpanii dieta jest zróżnicowana i opiera się o warzywa, owoce, ryby i inne owoce morza. Nie brakuje jednak pizzy i makaronów...

Inwestycje
Najem krótko lub długoterminowy

Co roku do Hiszpanii przybywa ponad 62 mln turystów! To 5 razy więcej niż do Polski. Ciepły klimat i przemili ludzie zachęcają do wypoczynku. Kup swój apartament inwestycyjny.

Emerytura
Niskie koszty utrzymania i radość z życia

Koszty utrzymania są niższe niż w Polsce.  W wielu obszarach życia jest taniej. Stawka minimalnej emerytury zdecydowanie wyższa od tej w Polsce.

Ograniczanie ryzyka
Iwestycja w różne aktywa na całym świecie

Prawo Hiszpańskie jest bardziej stabilne niż w Polsce. Z drugiej strony inwestycja w różnych regionach Europy powoduje bezpieczeństwo osobiste i Twoich oszczędności.

Stopy procentowe
Niższe niż w Polsce stopy procentowe

Cena kredytu w Hiszpanii jest 50 % niższa niż w Polsce a inflacja na chwilę obecną nie przekracza 9,75%.      Nie  trzeba też słuchać naczelnego wodza NBP, który twierdzi że jak rośnie to maleje a inflacja nie przekracza szczytów Tatr.

Ceny niższe niż nad polskim morzem
Atrakcyjne ceny nieruchomości

W dalszym ciągu mimo wzrostu cen  na rynkach nieruchomosci ceny nieruchomości w pierwszej lub drugiej linii morzez sródziemnego są niższe niż nad polskim morzem czy w górach.

podstawowe parametry kredytu

Okres kredytowania

Max. okres kredytowania nie przekracza 30 lat do 75 roku życia  kredytobiorcy

czytaj więcej

Oprocentowanie

Oprocentowanie z uwagi na wskaźnik EURIBOR jest  w przedziale od 4,4 % do 6,2 % w skali roku

czytaj więcej

Akceptowalne waluty

hiszpańskie banki honorują dochody w EUR oraz wiele dochodów uzyskiwanych w walutach obcych  w tym PLN, NOK, DKK i innych

czytaj więcej

Przykładowe wysokości rat dla kwot kredytów od 150 000 EUR do 400 000 EUR oraz okresów spłaty 20 i 25 lat. Raty wyrażone w EUR.

dodatkowe wskaźniki

Kwota kredytu dla PLN

Max. kwota kredytu dla dochodów w PLN wynosi 70 % wartości nieruchomości bez kosztów. Bezpieczniej założyć jednak 60 % wartosci nieruchomości.

Kwota kredytu dla EUR

Max. kwota kredytu dla dochodów w uzyskiwanych w EUR  wynosi nawet 80 % wartości nieruchomości bez kosztów.

Oprocentowanie stałe

Niskie oprocentowanie - obecnie na poziomie 3,9 - 4,9 % dostępne tylko dla dochodów uzyskiwanych w EUR, ale też zależnie od banku.

Opr. zmienne

Oprocentowanie zmienne jest dostępne dla dochodów innych niż w EUR. Czyli dla dochodu w PLN rzadko kiedy można uzyskać stałe oprocentowanie w Hiszpanii

PAMIĘTAJ! Wkład własny na zakup nieruchomości wynosi 30-40 % bez kosztów podatku IVA i kosztów notarialnych

Zakup nieruchomości w Hiszpanii z kredytem hipotecznym rok po kroku

 • 1

  Nawiązanie kontaktu

  Kontaktujesz się  telefonicznie lub przez Whatsapp aby ustalić oczekiwania i uzyskać dodatkowe informacje.

 • 2

  Przesłanie dokumentów

  Po zebraniu przez Ciebie i przesłaniu drogą mailową dokumentów dokonujemy analizy i możliwości uzyskania kredytu hipotecznego.

 • 3

  Analiza na sucho bez składania wniosku

  Na bazie swoich narzędzi i przesłanych dokumentów i Twojego wkładu własnego  jesteśmy w stanie oszacować zdolność kredytową,

 • 4

  Podpisanie umowy o współpracy i wpłata zaliczki

  Pracujemy tylko z klientami akceptującymi wzajemne rozliczenia ale też prawa i obowiązki. Pobieramy przedpłatę tak  jak radca prawny w Hiszpanii zanim zacznie cokolwiek robić. Stawka przedpłaty indywidualnie uzgadniana.

 • 5

  Przylot do Hiszpanii. Podpisanie umowy rezerwacyjnej. Otwarcie konta

  Znając zdolność kredytową możesz wybrać nieruchomość zbliżoną oczekiwaniami do Twoich potrzeb. Otwieramy konto w Hiszpańskim banku

 • 6

  Analiza kredytowa w banku w Hiszpanii

  W trakcie analizy i procedury kredytowej trwającej trwającej nawet do 2 miesięcy zostaniesz poproszony o uzupełnienia dokumentów. Cześć uzupełnień odbywa się bez Twojego udziału jeśli nieruchomość kupujesz z nami.

 • 7

  Decyzja kredytowa - potwierdzenie FEIN

  Zależnie od banku i złożoności transakcji w okresie do 2 miesięcy jest wydawana decyzja FEIN potwierdzająca ostatecznie warunki kredytowania.  Na podstawie numeru N.I.E konieczne jest zgłoszenie do hiszpańskiego urzędu skarbowego.

 • 8

  Podpisanie ADT u notariusza w Hiszpanii

  Decyzja ta jest podstawą do podpisania Acta de Transparencia przed hiszpańskim notariuszem.

 • 9

  Przeniesienie własności - Akt notarialny

  Podpisanie umowy przeniesienia własności ( Escritura)  i ustanowienia hipoteki na kredytowanej nieruchomości. W tym dniu na podstawie czeku lub ew. przelewu bankowego obywa się uruchomienie kredytu.

 • 10

  Ustanowienie zabezpieczeń i spłata kredytu

  Po zakończonych czynnościach następuję odbiór kluczy do nieruchomości w Hiszpanii.